Tarihçemiz

Erkollar Jüt İplik hakkında
       

Jüt firmamızın dede mesleğidir.

Firmamızın kurucusu Adil ERKOL dur. Adil ERKOL dan sonra eğitimlerini tamamlayarak aile şirketine oğulları endüstri mühendisi Ercan ERKOL ve inşaat mühendisi Eray ERKOL katılmıştır.

1950 yılında jüt kanaviçe ve jüt çuval işine başlayan firmamız atölyelerinde istenilen ebatta ürünleri müşterilerinin beğenisine sunmuştur.

1985 yılında atölyesinde çuval dikimi için jüt ipliği ithal etmiştir. Gaziantep te bu yıllarda gelişen halı ve kilim tezğahlarına orijinal ithal jüt ipliğini tanıtmaya başlamıştır.

Müşterilerinin büyük beğenisini kazanan orijinal jüt ipliği büyük talep görmüştür. Bu sebepten dolayı Gaziantep de halı sektörünün gelişmesinde katkılar sağlayan firmamız 1985 ten günümüze jüt ipliği Bangladesh ve Hindistan da bulunan en iyi fabrikalarda özel olarak ürettirip siz değerli müşterilerine sunmaya devam etmektedir.

Ayrıca siz değerli müşterilerinin özel iplik numaralarını ithal etmektedir.

Gaziantep in ilk jüt iplik ithalatçısı olan firmamız ,halı sektörünün en büyük jüt iplik tedarikçileri arasındadır.

Organize Sanayi bölgesinde 3.500 m2 kapalı deposu olan firmamız değerli müşterilerine en kısa termin, en kaliteli iplik ve en uygun fiyat anlayışı ile hizmet vermektedir.

2010 yılı Gaziantep vergi rekortmenleri arasında yer alan firmamız büyümeye ve ülke ekonomisine katkıda bulunmaya devam etmektedir.

Kısaca Jüt ipliği Erkollar Tekstil den alınır.

 
Copyright © 2012 Erkollar Jüt İplik Tekstil İthalat ve İhracat Sanayi, Tüm Hakları Saklıdır.
  web tasarım ERKEN BİLGİSAYAR